Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

Beno Berghammer (Big Ben): Sedlák nevyhodí nic, co by se mu mohlo hodit.

středa 10. července 2013

Časovka pomohla Froomemu zvýšit náskok: 11. etapa Tour de France.

První ze dvou časovek jednotlivců na sté Tour de France ovládl německý mistr světa v této disciplíně Tony Martin ze stáje Omega-Pharma - Quick-Step. Držitel žlutého trikotu Chris Froome, který vedl na prvních dvou mezičasech, dojel na druhé příčce se ztrátou 12 vteřin na vítěze. Lídr stáje Sky tak zvýšil svůj náskok na čele celkového pořadí, před Alejandrem Valverdem z Movistaru vede už o téměř 3,5 minuty. Roman Kreuziger dojel na 16. místě a v celkovém pořadí zůstal pátý, o tři vteřiny za stájovým kolegou Albertem Contadorem. Peter Sagan dojel ve stejném čase na 17. místě

Tour de France - 11. etapa: Avranches - Mont-Saint-Michel (časovka jednotlivců na 33 km):

1. T. Martin (Něm./Omega Pharma - Quick-Step) 36:29, 2. Froome (Brit./Sky) -12, 3. De Gendt (Belg./Vacansoleil) -1:01, 4. Porte (Austr./Sky) -1:21, 5. Kwiatkowski (Pol./Omega Pharma-Quick-Step) -1:31, 6. Tuft (Kan./Orica) -1:35, 7. Chavanel (Fr./Omega Pharma - Quick-Step) -1:37, 8. Roy (Fr./FDJ.fr) -1:43, 9. Dumoulin (Niz./Argos) -1:45, 10. Castroviejo (Šp./Movistar) -1:52, ...16. Kreuziger (Saxo-Tinkoff) -2:18.
Průběžné pořadí: 1. Froome 42:29:24, 2. Valverde (Šp./Movistar) -3:25, 3. Mollema (Niz./Belkin) -3:37, 4. Contador (Šp./Saxo-Tinkoff) -3:54, 5. Kreuziger -3:57, 6. Ten Dam (Niz./Belkin) -4:10, 7. Kwiatkowski -4:44, 8. Quintana (Kol./Movistar) -5:18, 9. Costa (Portug./Movistar) -5:37, 10. Peraud (Fr./AG2R) -5:39.