Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

Beno Berghammer (Big Ben): Sedlák nevyhodí nic, co by se mu mohlo hodit.

neděle 14. července 2013

Nenasytný kostlivec Froome dojel bez dechu, ale zvítězil.

Cyklistický etapový závod Tour de France - 15. etapa: Givors - Mont Ventoux
(242 km):
Téměř šest hodin jelo čelo závodu etapu, jejíchž závěrečných 20 km bylo stoupání na holý vrch Mont Ventoux (1.912 m). Jízdu do legendárního vrchu sledovaly davy diváků po obou stranách silnice, jejichž povzbuzování vytvářelo fantastickou atmosféru závodu. Vítězství domácího jezdce se nedočkaly ani v den státního státku Francie. To opět patřilo grimasám dlouhého a hubeného Angličana Frooma (187 cm a 60kg). Výborně etapu zajel opět Roman Kreuziger, který sice nezachytil trhák Froomeho, ale svého lídra ze Saxo Tinkoff dotlačil až na vrch a v závěru ještě předjel a skončil na 5. místě. Celkově je Kreuziger na 4. místě. Slovák Peter Sagan takticky dojel téměř s půlhodinovou ztrátou, přesto získal dalších 20 bodů v soutěži o zelený trikot.

Pořadí v etapě: Froome (Brit./Sky) 5:48:45, 2. Quintana (Kol./Movistar) -29, 3. Nieve (Šp./Euskaltel), 4. Rodríguez (Šp./Kaťuša) oba -1:23, 5. Kreuziger (ČR/Saxo-Tinkoff), 6. Contador (Šp./Saxo-Tinkoff) oba -1:40, 7. Fuglsang (Dán./Astana) -1:43, 8. Mollema (Niz./Belkin) -1:46, 9. Ten Dam (Niz./Belkin) -1:53, 10. Peraud (Fr./AG2R) -2:08.

Průběžné pořadí: 1. Froome 61:11:43, 2. Mollema -4:14, 3. Contador -4:25, 4. Kreuziger -4:28, 5. Ten Dam -4:54, 6. Quintana -5:47, 7. Fuglsang -6:22, 8. Rodríguez -7:11, 9. Peraud -7:47, 10. D. Martin (Ir./Garmin) -8:28.