Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pátek 25. července 2014

Evropská investiční banka chce podporovat rozvoj venkova.

Minulý týden Evropská komise a Evropská investiční banka podepsaly dohodu, že budou společně se podílet na financování národních a regionálních projektů rozvoje venkova. Společně budou financovat zemědělství, potravinářství a lesnictví.

EU-agrokomisař Dacian Ciolos od této spolupráce očekává nové velké možnosti pro zemědělce. Ciolos v Bruselu řekl, že z této spolupráce budou mít především prospěch malé a střední zemědělské podniky. Úkolem Evropské  investiční banky (EIB) bude informovat země a regiony o tom, pro které projekty budou investice. V tom jsou zahrnuty jak pilotní a demonstrační projekty tak koncepce k pro realizaci výsledků  výzkumu do praxe. To je nezbytné pro evropskou partnerskou spolupráci pro produktivitu a udržitelnost v zemědělství.

Viceprezicent EIB Wilhem Molterer vyjádřil potěšení, že banka se bude podílet na podpoře projektů v oblasti zemědělství a potravinářství. Dlouhodobé půjčky jsou v zemědělství důležité při realizaci řady dobrých nápadů, které by krátkodobými půjčkami nebylo možné provést a zanikly by.

Žádné komentáře:

Okomentovat