Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

neděle 22. listopadu 2015

Politruci bývalé ČSLA organizují záložáky do boje proti české vládě a NATO

Poradce náčelníka generálního štábu Ludvík Cimburek varuje před skupinou Českoslovenští vojáci v záloze. Zástupci tohoto proruského spolku, kteří se označují za příznivce prezidenta Miloše Zemana, považují NATO za zločineckou organizaci a české politiky za nepřátele.

Českoslovenští vojáci v záloze ve svých prohlášeních například uvádějí, že chtějí zabránit válce, kterou se snaží NATO rozpoutat, českou ústavu označují za "záměrně nedokonalou" nebo uvádí, že "zastupitelská pseudo-demokracie" ohrožuje svobodu a nezávislost.

Vystupují také proti migraci a Zemana označují za jediného politika, který se chová jako "občan ČR" a vlastenec. Na jeho podporu jeden ze členů, bývalý vojenský lékař Marek Obrtel svolává vojáky, kteří by byli ochotni v souvislosti s migrační vlnou "plnit úkoly dle zadání prezidenta republiky".

Například jeden ze členů spolku, bývalý voják Martin Holkup a "velitel" jedné z části spolku v České televizi řekl, že pokud je vláda donutí válčit pod vlajkou NATO, bude se nejprve "střílet ve Strakově akademii a v Parlamentu".

Zástupci Československých vojáků v záloze se například účastnili úterní demonstrace na podporu Zemana. Z akce odcházeli vojenským krokem seřazeni do dvojstupu za českou vlajkou. Jejich kritici v této souvislosti poukázali na podobnost s fašistickými a nacistickými polovojenskými jednotkami z Itálie nebo Německa 20. a 30. let minulého století.

1 komentář:

  1. Vůbec nejlepší by bylo, kdyby Zeman vyhlásil válku EU, USA a NATO a těch 6000 zelených prdolů ji vyhrálo

    OdpovědětVymazat