Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

středa 18. listopadu 2015

Prezident sjpojuje komunisty s fašisty

Prezident republiky, nástupce Masarykův, Benešův a Havlův stál na jednom pódiu s lidmi, kteří navrhují nahnat jednu skupinu obyvatel do koncentračních táborů (a jedno, jestli jsou to muslimové, židé, nebo kdokoliv jiný...) a zapomenout na solidaritu s trpícími a pronásledovanými, a kteří otevřeně napadají demokratický a právní řád, dědictví naší republiky. Zdá se, že Payerová včera neodhadla a nenazvala Zemanovu nemoc úplně správně. Lze nenávist nazvat nemocí?

Proto Masaryk vedl legie, proto Milada Horáková byla popravena, proto byli odpůrci komunismu pronásledováni, proto se naši tátové stavěli proti sovětským tankům, proto cinkali klíči, aby prezident republiky z národa vylučoval své odpůrce a tleskal fašistům (usvědčují prohlášení Úsvitu nebo Konvičkovy klaky)?

Je možné, aby zástupci hnutí propagující myšlenky rasové a náboženské nenávisti byli v den, kdy naši studenti a učni pokládali životy za demokracii proti nacismu, a v den, kdy na připomínku toho byly svolány demonstrace obnovující v důsledku československou demokracii, vpuštěni na místa připomínající tyto události?

Je možné, aby byl na tato místa odepřen přístup?
Fašisté slaví a ostatní jsou za plotem. Je to hrubé, urážlivé vůči obětem nacismu a komunismu. Včera překročil Miloš Zeman a na něj navázané policejní složky hranici demokratického státu.

Žádné komentáře:

Okomentovat