Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pátek 20. listopadu 2015

Západ se musí změnit!

Znakem terorismu páchaného v současnosti v Evropě je to, že ho nepáchají "lidé z Blízkého východu", ale Evropané. Jsou to Evropané druhé nebo třetí generace, kteří z nějakých psychologických důvodů propadají extremní radikalizaci, s níž jejich rodiče a prarodiče, kteří přišli do Evropy jako imigranti, absolutně nemají nic společného.

Evropa musí především řešit psychologické důvody, které způsobují, že pětadvacetiletí lidé, kteří vyrostli na Západě, najednou zatouží po tom používat islamistickou ideologii jako prostředek, jímž lze zastavit bezduchý konzum. Západ sklízí plody za to, že lidi, včetně těch pocházejících z Afriky a Asie, nedokáže zaujmout ničím jiným než penězi a majetkem. Zdá se, že právě někteří potomci imigrantů z 50. a 60. let jsou k šílenství přiváděni lhostejností, která je okolo nich. Chápou to jako svou diskriminaci. Když vidí, že jejich vrstevníci se zajímají jen o hudbu, alkohol, sport a další "neřesti", berou znovu do ruky korán a touha bojovat na život a na smrt proti oněm neřestem je na světě.

Mezi lidmi se vždy najdou šílenci, kteří budou zabíjet z jakéhokoli důvodu, ale to neznamená, že není třeba rychle změnit svět. Znamená to odstraňovat důvody k nenávisti. A těch je mnoho. Hlavní důvody asi budou peníze a všechny druhy elitářství. (Jiří Krž, 20.1.2015)

Žádné komentáře:

Okomentovat