Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

úterý 22. prosince 2015

Senátoři o Zemanově velezradě odmítli hlasovat

Senátoři se  ve čtvrtek zasloužili o to, že petice, která podezírala hlavu státu z velezrady, je nedůvodná. Dokument podepsalo více než jedenáct tisíc lidí. Senátoři nezklamali, ukázali se jako zbabělci utíkající před odpovědností. Utekli ze sálu, zůstalo jich jen 26, takže senát nemohl hlasovat.

Nejdříve někteří senátoři jasně vystoupili proti tomu, co prezident dělá. Bylo to vůbec poprvé, kdy zazněla tak silná diskuse v Senátu o nejzávažnějších skutcích prezidenta a ne jen o nějakých výrocích. Někteří senátoři byli především proti petici, jednotlivými body se nehodlali zabývat. Velká část senátorů se k tomu přidala, nechtěli si komplikovat život. Když se mělo hlasovat, levicoví senátoři nebyli přítomni. Nebyli tedy v práci, přesto téměř sto tisícové mzdy budou pobírat.


Petice vytýkala prezidentovi jeho nesouhlas s protiruskými sankcemi. Velmi závažný byl bod o prezidentově podpoře náboženské nesnášenlivosti, neboť je to výzva k radikalizaci. Vzhledem k mezinárodní situaci to ohrožuje stát. 

Žádné komentáře:

Okomentovat