Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

neděle 10. ledna 2016

Jedna lež u prezidenta Zemana nehraje roli.

Prezident Zeman rád poslouchá svou výřečnost, schopnost mluvit o čemkoli, co ho právě napadne. Nějaká fakta, doklady a ověřování informací u něho není podstatná věc, nedovede rozeznat pravdu od lži.  Jeho lži o Peroutkovy a muslimském bratrstvu zdaleka nejsou prvními, a zřejmě ani posledními. Problém Zemanova lhaní je v tom, že pouliční sorta občanů mu věří každé slovo a jakékoli důkazy o lži bere jako pomluvu pražské kavárny.

Miloš Zeman před dvěma  vyčetl Karlu Schwarzenbergovi, že vyhnal ze zámku Čimelice svou přítelkyni Táňu Bílou. "Když jste restituoval zámek v Čimelicích, přišla učitelka  Táňa Bílá o služební byt a musela k příbuzným."  Zeman vyčetl Schwarzenbergovi.

Tvrzení, že by ji Schwarzenberg vyhnal ze zámku Čimelice, popřela sama učitelka Táňa Bílá. A předložila i důkaz; z čimelického zámku totiž musela odejít už v roce 1982, tedy v době, kdy Schwarzenberg žil v Rakousku a jeho majetek v Československu vlastnil stát. "Je to od pana Zemana velká lež, ať to každý ví. V roce 1982 skončila v čimelickém zámku filmová škola, kde jsem dvacet let učila a měla tam kantorský byt. Dostali jsme byt v Písku a já tam začala učit na gymnáziu, " popsala Bílá a dodala "Je to je úplně jednoduchá lež pana Zemana."


Předtím se Miloš Zeman se musel Schwarzenbergovi omluvit třeba kvůli nepravdivému útoku na jeho rakouskou manželku Theresu.  Zeman tvrdil, že v rodovém sídle, kde pobývá Theresa, dosud visí obrazy s hákovými kříži a hajlujícími lidmi. Přitom Hrad Hardegg už tři sta let Schwarzenbergům nepatří. 

Žádné komentáře:

Okomentovat