Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

čtvrtek 28. ledna 2016

Ransdorfova smrt nebyla náhodná, pozůstalí žádají soudní pitvu.

Vdova po komunistickém europoslanci Miloslavu Ransdorfovi Vlasta Ransdorfová a jeho dcera Aneta v úterý intervenovaly u několika českých politiků s cílem dosáhnout důkladného prošetření okolností jeho smrti. 

Dostavily se do budovy Poslanecké sněmovny a chtěly mluvit s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), který však byl na Slovensku. Podařilo se jim zkontaktovat ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) a šéfa komunistů Vojtěcha Filipa, kterým sdělily své pocity.

Prověřování okolností Ransdorfovy smrti má v rukou policie. Ransdorfova rodina má podezření, že úmrtí nebylo náhodné, a že mohlo nějak souviset např. se švýcarskou kauzou. Proto požádala o soudní pitvu. 

Filip ve středu odmítl sdělit podrobnosti. Zaorálek úterní setkání s oběma ženami ve Sněmovně potvrdil. Ani on se však podrobněji k věci nechtěl dále vyjadřovat. Na otázku, zda může potvrdit, že schůzku s ním ženy vyvolaly kvůli svým pochybnostem o europoslancově úmrtí, odpověděl, že se to spíše týkalo toho, co jeho smrti předcházelo. Ransdorfova rodina se zřekla dědictví.

Na sklonku loňského roku Ransdorfa zadržela švýcarská policie, když se podle svých slov pokoušel navázat kontakt švýcarské banky s údajným dědicem miliardového majetku Vladimírem Huňkem. Tamní trestní orgány to však vyhodnotily jako pokus o podvod. Po propuštění si Ransdorf stěžoval, že mu policie během vazby odpírala léky na cukrovku.

Žádné komentáře:

Okomentovat