Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pondělí 25. ledna 2016

Řecko se bouří. Rolníci blokují hlavní silnice.

Řečtí zemědělci se připojili k všeobecným protestním akcím, které v Řecku vypukly. V neděli svými traktory zablokovali několik významných silnic. Protestují proti snížení důchodů a proti zvýšení zemědělských daní. 

Do protestů se zapojili také podnikatelé, novináři a námořníci. Rolníci hodlají v dalších dnech rozšířit blokádu na většinu hlavních silnic. V neděli byla zablokována silnice mezi největšími městy, Athenami a Soluní, rovněž hraniční přechody Řecka s Tureckem a Bulharskem. V Athenách demonstrovalo proti reformám 3.000 komunistických odborářů. Tento týden ve středu a ve čtvrtek mají protesty vrcholit. Účast na protestních akcích ohlásili dokonce právníci, novináři, notáři, lékárníci a další svobodní podnikatelé. Na 4. února oznámili velkou akci státní zaměstnanci.

Řecká vláda oznámila snížení nových důchodů o 15 procent, rovněž oznámila velké zvýšení daní pro zemědělce. Důchodová reforma je hlavní podmínkou věřitelů Řecka. Reforma musí projít v řeckém parlamentu, kde má maximální naději získat 153 hlasů od 300 poslanců.

Žádné komentáře:

Okomentovat