Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

úterý 19. ledna 2016

Zemanovy neověřené výmysly jsou už ve světě známější než české pivo

Na 4. sjezdu čs. spisovatelů v červnu 1967 apeloval Milan Kundera na to, aby Češi měli svobodu k tomu, aby uhájili svůj jazyk a svou svébytnost před globalizací nenahraditelností kulturních hodnot, které české společenství vytvoří. Vývoz piva do zahraničí to nebude, předpověděl.

V současnosti nezná nikdo v zahraničí jediného českého autora, dramatika, hudebního skladatele či filmaře. Hodně lidí ale zná Miloše Zemana a jeho xenofobní a neinformované výroky o uprchlících. Zdá se, že západní média, a to i anglosaská, která jinak nevěnují střední Evropě příliš mnoho pozornosti, se už na Zemana naučila. Jeho nejnovější výroky o "neintegrovatelnosti muslimů v Evropě" - které drsně protiřečí faktům, a čtenáři na Západě to vědí. Článek z  Ze zjištění na Googlu vyplývá, že jakýkoliv blábol nyní Zeman vysloví, okamžitě se to dostane do světových médií, která v článcích vždycky citují i všechny Zemanovy předchozí nesmysly.

Jak silně to prospívá popularitě jinak neznámé České republiky ve světě a jaký to má pro ni bezpečnostní a kulturně diplomatický prospěch, musíte posoudit sami.
Více BL

Žádné komentáře:

Okomentovat