Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

středa 3. února 2016

Babišovo Čapí hnízdo bude kontrolovat nový auditor Bureš

Konec nejvlivnějšího tuzemského auditora oznámilo ministerstvo financí v úterý odpoledne na svém webu. Evžena Mrázka nahradí ve funkci ředitele Auditního orgánu jeho dosavadní podřízený Stanislav Bureš. Vyhrál výběrové řízení.

Auditní orgán ministerstva financí provádí supervizi všech kontrol evropských dotací v celé České republice. Jeho nekvalitní práce v letech 2007-11 byla hlavním důvodem, proč Evropská komise čerpání dotací na půl roku zastavila. Po nástupu Mrázka počátkem roku 2014 se úroveň Auditního orgánu zlepšila.


Přesto Mrázek o funkci přišel. Stalo se tak měsíc po té, co komisařka pro regionální politiku Corina Cretuová oznámila, že požádá Auditní orgán o kontrolu projektu Farma Čapí hnízdo. Jde o luxusní rekreační zařízení postavené s podporou padesáti milionů evropských dotací, přitom je součástí holdingu Agrofert, který patří ministru financí Andreji Babišovi. Evropská unie se chce ujistit, že při schvalování projektu určeného malým a středním firmám nebyly porušeny dotační předpisy. Babiš tak zbavil osvědčeného Mrázka funkce těsně před tím, než měl zahájit kontrolu jeho sporné investice.

Žádné komentáře:

Okomentovat