Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

středa 17. února 2016

Marshallův plán pro zemědělství

V reakci na pokračující krizi francouzského zemědělství představil tento týden předseda konzervativní Republikánské strany Nicolas Sarkozy plán na nastartování zemědělství, který přirovnal k "Marshalovu plánu."

Sarkozy řekl, že počátkem února jednal s představiteli zemědělství a venkova  a výsledkem jednání je plán "ambiciozního a silného" programu pro tuto oblast. Cílem je do roku 2020 vrátit francouzskou zemědělskou produkci na první místo v Evropě, a vývoz zemědělské produkce na třetí místo na světě.

"Každé euro investované ve městě se musí projevit také na vyšší životní úrovni venkova."  Sarkozyho plán na oživení zemědělství by Francii měl stát 10 miliard euro (270 miliard korun). Peníze by měly být hlavně investovány na výrobu hovězího a vepřového masa, na výrobu ovoce a zeleniny. Důležité bude získání rozhodujícího vlivu v zemědělství EUI.

Kvůli zvýšení konkurenceschopnosti francouzského zemědělství chtějí republikáni snížit daňové zatížení zemědělců na minimum. Dále chtějí snížit na minimum administrativu. V Bruselu chtějí dosáhnout toho, aby před zaváděním nových pravidel pro zemědělství bylo toto konzultováno napřed se zemědělci. Rovněž důležité bude, aby ministerstvo životního prostředí se přizpůsobovalo více zemědělství.

Žádné komentáře:

Okomentovat