Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pondělí 29. února 2016

Podle prezidenta nepřítel chce dobrý český lid zničit

Hlava českého státu podporu asi 70 procent obyvatel, což je k zamyšlení, zvláště když si uvědomíme, jaké názory Zeman prezentuje, aniž by se za ně musel odpovídat před zákonem. Vypadá to, že Miloš Zeman může vyslovit libovolný nesmysl a šedá masa mu bude tleskat, děj se co děj.

Vůdce českých xenofobů a rasistů v Bratislavě například hovořil o tom, že se záměrně dopustil urážky vlastní země kvůli tomu, že Vietnamci jsou podle jeho slov pracovitější než průměrný český obyvatel. Tímto prohlášením Vůdce“ ale implicitně tvrdí, že vietnamská komunita není běžnou součástí České republiky. Miloš Zeman svůj nepokrytý rasismus potvrdil i tím, že Slováky označil za naše lidi (dělení na naše a cizí“ je v těchto dnech populární).

Český prezident opět zdůraznil, že islámská migrace není integrovatelná“ a není asimilovatelná“ do evropské kultury. Přitom po rozhlédnutí po Evropě realita je úplně jinde: drtivá většina muslimů je v západní společnosti integrována. Zeman bok po boku vedle dalšího pravého ochránce evropských hodnot slovenského premiéra Roberta Fica prohlásil, že islámská civilizace ženám odpírá přístup ke vzdělání a veřejným funkcím, že muž může svou ženu bít a že svědectví ženy před soudem má poloviční hodnotu než svědectví muže. Jeho jednodušší a nepřemýšlející stoupenci mu věří a můžou mu nadále přitakávat, aniž by se seznámili s komplexní realitou. Lež očividně nemá krátké nohy. Česká hlava státu velice složitou islámskou věrouku redukuje na některé už zavrhnuté extrémistické excesy a vydává je za obecnou normu. Je to stejné, jako kdyby někdo za bujarého potlesku tvrdil, že křesťanskou civilizaci reprezentuje Kukluxklan či vražedná Konyho Armáda božího odporu v Ugandě?

Zeman v tomtéž projevu konstatoval, že jediným způsobem řešení migrační krize je i deportace ekonomických migrantů, o nichž prohlásil, že v Evropě nechtějí pracovat, ale chtějí žít pouze a výlučně ze sociálních dávek, což u nás dělá poněkud odlišná kategorie lidí, kterým se někdy říká nepřízpůsobiví“. Hrubě xenofobní poznámkou o sociálních dávkách Zeman prohlubuje již tak silnou averzi řady jeho naslouchačů vůči lidem jiné pleti. A tak došlo i na tradiční otloukánky české společnosti Romy.


Uvažující lidé musí mít stále větší dojem, že primární nebezpečí pro českou společnost přichází právě z Hradu. Jestliže český prezident český národ v něčem efektivně spojuje, tak jsou to nenávist, rasismus a xenofobie. Miloš Zeman představuje jakýsi svorník jak pro otevřené neonacisty typu Adam B. Bartoš, tak pro klasické xenofoby-lidi, kteří mají prostě jen strach ze všeho neznámého. Zemanova řeč je prostá a sprostá a tím prý pochopitelná pro každého tak jako kdysi UV KSČ i on definuje jasně nepřítele, proti kterému je třeba se postavit třeba se zbraní v ruce. 

Žádné komentáře:

Okomentovat