Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

středa 30. března 2016

Babiš jako restauratér z Průhonic

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) chystá v pražských Průhonicích otevření restaurace Paloma, která má mít stejné ambice jako jeho restaurace v jižní Francii, tedy získání michelinské hvězdy. Podnik by měl být otevřen na podzim příštího roku v rekonstruovaném bývalém hotelu Magnolia, informoval deník E15.

Babišova francouzská restaurace, která je v Mougins u známého dějiště každoročního filmového festivalu v Cannes, získala už dvě z nejvýše tří možných hvězdiček ve známém Michelinově průvodci pro rok 2015, který hodnotí kvalitu restaurací. První hvězdičku podnik obdržel už v průvodci pro rok 2014, tedy půl roku po svém otevření.

Mluvčí Babišova koncernu Agrofert Karel Hanzelka deníku řekl, že podle aktuálních záměrů bude koncept gastronomie v průhonické restauraci v zásadě totožný s francouzským podnikem. Působit by v ní měli i členové michelinského týmu francouzské Palomy včetně šéfkuchaře Nicolase Decherchiho.

Vedle restaurace ve Francii má Babiš tři další v Česku, a to vedle sídla Agrofertu v Praze Chodově, v Průhonicích v sokolovně, třetí pak i s hotelem na farmě Čapí hnízdo v Olbramovicích na Benešovsku.

Žádné komentáře:

Okomentovat