Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

neděle 20. března 2016

Může prezident beztrestně urážet občany?

„Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní, nebo alkoholik a zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt." , vzkázal nám prezident republiky.

 Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. „Z pohledu neurologického je Zemanovo urputné odmítání omluvit se a rozhodnutí odvolat se proti rozsudku jasným důkazem poruchy paměti, tedy i demence, která je podpořena jeho narcistickým sklonem.“, vzkázal mu neurolog Martin J. Stránský, vydavatel Přítomnosti.

Je to projev bezradnosti zkušeného lékaře, který nedokáže nečinně přihlížet škodám, které hlava státu působí sobě i okolí. Signály jsou nepřehlédnutelné: kauza korunovační klenoty, Pussy Riot, Ferdinand Peroutka, krteček, lodička, kalašnikov…

 „V pokročilé fázi nemoci se alkoholik stává nekritickým, netaktním, začíná křičet, zpívat, nedbá na své okolí. Jeho jednání je impulzivní, nedomýšlí důsledky svých činů, nepřiměřeně riskuje. Je arogantní, mstivý a lstivý. Obklopuje se snadno manipulovatelnými slabochy, vzhlížejícími k dominantnímu alkoholikovi. Ztrácí schopnost naslouchat druhým, neumí kontrolovat svoje chování, emoce, jeho obličej rudne, pohyby jsou neuspořádané, při chůzi vrávorá…“ píše se v odborné literatuře.


Prezident mravní stav národa nejen utváří, ale také odráží. Přímá volba dává silný mandát. Úkolem hlavy státu ale není vycházet populisticky vstříc přáním veřejnosti, nýbrž přesvědčit ji o vlastní vizi fungování společnosti, o krocích, které nemusejí být voličům vždy příjemné. Pokud by se dnes podařilo oživit Václava Havla,určitě by na Hradě vyvěsil tibetskou vlajku, byl zdrženlivý vůči Rusku a Číně, a podpořil demonstrace na podporu uprchlíků. V přímé volbě by byl bez šancí, protože národ Klausem, Zemanem a proruskými medii vybičovaný k rasizmu, nacionalizmu, xenofobii, sobectví a zbabělé nenávisti k všemu západnímu mravní autoritu jemu podobnou nechce. 

1 komentář:

  1. Pan prezident je prý zrcadlo 1/2 národa! Jestli je to tak, potom Česká republika by se nyní měla přejmenovat na Zemi dutých hlav.
    Na pokyn Kremlu se po roce 1945 z národa postupně stal odpad evropské společnosti - odpad, který se samozřejmě rozmnožuje a vytrvale myslí si o sobě, že jeho pupek je mozkem světa. Tomuto odpadu praskají půlky blahem při podpoře kreatur typu Beneš, Gottwald,Tuneldědek, Ovar, Bureš či Konvička. Nenávist k západu nemizí ani s plnými bachory, zásluhou přijetí do EU.
    Vrátit myšlení z českých kalhot do českých hlav se asi nepodaří ani za několik desetileti.

    OdpovědětVymazat