Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

čtvrtek 17. března 2016

Štěstí, že čeština není světový jazyk

Člověk nevěří svým uším. Ministr vnitra Chovanec plácal v Otázkách Václava Moravce (ČT) cosi o tom, že zatímco on vždy říkal pravdu a nic než pravdu a že i německá média a politici už začínají chápat a mít pravdu, že on měl pravdu.  

S blahosklonností vládců vesmíru se pak Brouk Pytlík, pan Cvrček a slečna Beruška v podstatě shodli na tom, že Merkelová je prostě jen člověk, který chápe pomalu a dělá chyby a že je potřeba jí dát čas, aby pochopila geniální nápady, které se rodí na Malé Straně.

Tak možno vidět a slyšet ze země, které se imigrační vlna v podstatě vůbec nedotkla. Moudrosti politiků, kteří odmítli podílet se na řešení krize, protože zcela postrádají elementární míru sebereflexe, která by jim zabránila vyvěšovat vlastní, rok nevyprané červené trenýrky na znamení vítězství.

Jinými slovy, český politik může blábolit cokoliv, protože ví, že za hranicemi na to nikdo nebude reagovat. To však nic nemění na tom, že je vrcholnou drzostí českých politiků, kteří za vydatného přispění médií své maloměšťáctví proměňují  na ctnost.  Z českých medií se občan denně dozvídá, jak Češi jsou světoví. Ano, jsou, ale v zahraničí nikdo o tom neví.

Je jen otázka času, kdy neschopný Svět dostane z Prahy nabídku dobrých rad.Lekce světovým státníkům se budou dávat vždy v pondělí a středu mezi 10. a 14. hodinou, s přestávkou na oběd. Merkelová dostane nepochybně i nějaké to kárání. A mimo to Zeman s Kmoníčkem vyřeší izraelsko-palestinský konflikt, tedy pokud je o pomoc konečně někdo požádá.

Žádné komentáře:

Okomentovat