Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

čtvrtek 24. března 2016

Zloději traktorů před soudem

Šéf pětičlenného organizovaného gangu, devětatřicetiletý Radim Nosek se před Okresním soudem v Havlíčkově Brodě přiznal ke krádežím traktorů na Vysočině i v jižních Čechách. 

Nosek podle obžaloby společně s dalšími svými čtyřmi kumpány od loňského března do června ukradli na Havlíčkobrodsku a Jihlavsku dohromady devět traktorů Zetor. Další dva pak na Jindřichohradecku.

S Noskem na lavici obžalovaných ještě usedli jeho bývalá manželka Jaroslava Nosková, Jakub Šmoldas, Luboš Lahoda a Lucie Ludvíková.

Podle státního zástupce Lukáše Vodičky měli obžalovaní rozděleny úkoly. Šmoldas s Noskem traktory kradli, Nosková oba vozila na místo, Lahoda s Ludvíkovou měli poskytovat tipy na krádeže a odváželi kradené traktory. Byli na to dobře vybaveni, protože vlastnili odtahovou službu s těžkou technikou. Kromě 11 traktorů ještě ukradli jednu dodávku, čtyřkolku, plynové lahve a kulatinu v lese.

Gang přebýval v karavenech v Přísečně nedaleko Uhelné Příbrami na Havlíčkobrodsku, odkud také vyrážel na své zlodějské výpravy.

Žádné komentáře:

Okomentovat