Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pondělí 11. dubna 2016

Nepříjemné dozvuky fotbalu ve Zlíně: Mrtvý fanda Viktorie.

Zlín - Viktorie Plzeň 1 : 2
V policejní cele skončil fanoušek Zlína, který napadl policistu a hrozí mu až čtyři roky vězení. Tragická zpráva pak dorazila přímo z Plzně. Během cesty ze zápasu totiž v autě zemřel jeden z nich, Petr Novák, kterému nikdo neřekl jinak než Lasička.

Osmatřicetiletý Petr cestoval v autě s dalšími fanoušky. Z utkání se vraceli pozdě v noci. Když dorazili do Plzně, Lasičku se jim nepodařilo probudit. I když odvezli kamaráda do nemocnice, doktoři ho již nemohli zachránit.

O práci postaráno však měli i policisté ve Zlíně. Přitom původně zápas jako rizikový vyhodnocený nebyl.

Ve druhém poločase, po vyrovnávacím gólu Plzně, se situace na stadionu vyhrotila. Rozlícení zlínští fanoušci lomcovali s oplocením a vhazovali na hrací plochu různé předměty. Přitom došlo k fyzickému napadení jednoho policisty dvaatřicetiletým agresivním mužem ze Zlína. Policisté ho ihned zadrželi a umístili do policejní cely, kde dechovou zkouškou zjistili požití alkoholu. Následující den muži sdělili obvinění z trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví,

V identifikaci výtržníků a definici jejich protiprávního jednání budou kriminalisté pokračovat po zhlédnutí a vyhodnocení kamerových záznamů pořízených na stadionu v průběhu utkání.

Žádné komentáře:

Okomentovat