Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

úterý 31. května 2016

Hejtman Zimola ve volební kampani nešetří nadávkami

Zdá se, že podle různých prohlášení hejtmana Jiřího Zimoly se dohoda mezi Jihočeským krajem a Jindřichohradeckými místními dráhami stává součástí předvolební kampaně. Svědčí o tom i vyjádření výkonného ředitele JHMD Jiřího Pavla:

"Já mám z vyjádření hejtmana Zimoly velmi nepříjemné pocity, protože si myslím, že jsou za hranou slušného chování a jeho vystupování není v souladu s tím, co by si veřejný činitel měl dovolit vůči podnikatelskému subjektu. To, že nás označil za tunel, do něhož odmítá posílat veřejné peníze, je hodně za hranicí všeho. Jestli jsme, nebo nejsme tuneláři, se on nemá co domnívat. On má plnit zákonnou povinnost a povinností kraje je zkontrolovat výkaznictví dopravce. My jsme předložili určité výkazy, odhady a kalkulace a oni je mají posoudit. Nikdy v historii nikdo nezkontroloval úzkokolejku. Jak tedy může říkat, že jsme tunel, když to nikdy nikdo neprověřil. Znamená to, že kontroluje, nebo nekontroluje České dráhy, Jihotrans a další dopravce, kteří v kraji působí?"

Zimola jako představitel jihočeské rudé koalice ČSSD a KSČM zřejmě chce zadržováním dotací pro JHMD, což se projevuje odkládáním výplat mezd zaměstnanců JHMD, vyvolat na veřejnosti dojem, že šéfové společnosti JHMD tržby stahují na své osobní účty. Takováto prohlášení samozřejmě zabírají v méně informované části těch voličů, pro které je každé podnikání krádeží.Zimola patrně chce obhájit nejteplejší křeslo v krajské vládě, případně zamířit ještě výš - do Prahy. 

Žádné komentáře:

Okomentovat