Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pátek 20. května 2016

Miloš Zeman musí být rád, že jsou komunisté pořád silní.

Přesně před 26 lety, v květnu 1990, napsal tehdejší prognostik Miloš Zeman článek, ve kterém předpovídal, že problém s komunisty vyřeší čas, neboli členové KSČ a jejich příznivci vymřou a rozplynou se.

Jak čas ukázal, Zeman byl prognostik za všechny prachy. Komunisté podle jeho předpovědi za 25 let nevyhnili, ani nezeslábli. Čeští komunisté letos oslavili na svém sjezdu 25 let novodobé existence pod názvem Komunistická strana Čech a Moravy. Přitom jsou v poměrně dobré kondici a v pozici nejsilnější opoziční strany. Dneska je Zeman jistě rád, že komunisté nezmizeli, bez jejich hlasů by určitě prezidentem nebyl.

Jak čas plyne, i dnes jsou komunisté nejužitečnějšími idioty české politické scény. Své tradiční voličské jádro si udržují klasickým nadáváním na kapitalisty, útoky na církev a nostalgickými vzpomínkami na zlaté časy před listopadem 1989. Přitom sami se prezentují jako elita kapitalistických politiků, jsou ochotni své poslanecké a senátorské hlasy vyměnit s kýmkoliv za cokoliv.

V roce 2003 byl jejich zásluhou zvolen prezidentem Václav Klaus, potom společně se sociálními demokraty svrhli pravicovou vládu a nyní se obětavě staví do šiku jednoho z největších českých kapitalistů, podporují svého třídního nepřítele Andreje Babiše. 
Buřič,20.5.2016

Žádné komentáře:

Okomentovat