Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pondělí 23. května 2016

Ministryně chce znárodnit kostely

Pomalu do myslí občanstva vstupují prázdninová očekávání, což značí, že zase nikdo nebude nic pořádně číst, i kdyby se pisálkové upsali.  Ještě předtím je ale třeba vyhnat klér z Hradu, to by tak scházelo, aby nám preláti okupovali ten náš, váš nebo čí národní klenot, který vybudoval pracující lid pro potřeby své a našich dělnických prezidentů.

Takový názor je, když se dlouhodobě hýčká téma církevních restitucí. Trochu se po volbách na něj záměrně zapomnělo, aby  nedošlo k ihned k porušení koaliční dohody, případně k pádu vlády a novým volbám, ve kterých by někteří občané mohli změnit názor. Být vládní stranou je přece terno, a dá se celé dlouhé období dělat volební kampaň pro další volby.

Náhle to přijde, přímo na komoru nejnižších protiklerikálních schémat vypálí death-metalová satanistka převlečená za ministryni hnutí ANO a vyvlastňuje komplet Pražský hrad argumenty, z nichž sociální demokrat bledne závistí. “Nepřekvapuje mne hysterická reakce části církví, jde jim přece hlavně o majetek, což dokazují těmi 1600 žalobami, kterými chtějí získat od státu víc, než na co mají nárok. Ať sami lidé rozhodnou, zda má Hrad jako symbol České republiky patřit jedné církví, nebo nám všem.” Tak vypálila ministryně Karla Šlechtová, která jistě netuší, že v právním státě rozhoduje právo, nikoli momentální nálady ulice.

To je skutečný koncert pro jednu nevymáchanou hubu a rozechvělé nitro levicového voliče. A pozor! To celé Karla sama, bez nápovědy poradců pro lidová témata vymyslela sama. Kolize s právem je tak zjevná, že byi nejspíš rozeznali i ústavní soudci.

 Vůbec nejrozkošnější  je ale ten bez dalšího vynesený postulát, že církvím jde hlavně o majetek. "Čtyřicet let se dobrovolně nechali okrádat, zubožovat a mučit, aby se nám dnes vysmáli vystrčenými blahobytnými teřichy ve zlatých ornátech. S tím se neztotožňuji ani jako občan ČR a vlastenec.” Ministryně, občanka a vlastenka.

 Buřič,22.5.2016

Žádné komentáře:

Okomentovat