Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

neděle 26. června 2016

Co odchod Británie udělá se zemědělstvím EU?

K výsledkům britského referenda o odchodu z EU se v pátek v Drážďanech vyjádřil saský ministr zemědělství Thomas Schmidt. Řekl, že zemědělská politika EU se musí rychle změnit.

"Výsledek referenda sice mnohé trápí, ale dal se čekat," řekl Schmidt, "nadměrná bruselská byrokracie, která se nekontrolovatelně rozrůstá do neskutečných rozměrů a která chrlí stále složitější a méně srozumitelné předpisy, ohrožuje nejvíc evropskou myšlenku. Pro vytváření nových specializovaných úřednických míst by britské referendum mělo být silným varovným signálem."

Podle Schmidta by se mělo rychle jednat o částech nesmyslné byrokracie. Evropská unie je důležitá pro všechny její občany a musí být zachovaná. Měla by mít jasná pravidla a měla by se vrátit k řešení základních potřeb všech jejích obyvatel. V souvislosti s britským referendem se Schmidt sejde s komisařem EU pro zemědělstvá Phil Hoganem a navrhne mu určité změny pravidel pro zemědělství EU. Předpisy by měly být stručnější a srozumitelnější, hlavním požadavkem by nemělo být bezchybné vyplňování formulářů a sankce za administrativní chyby.

Žádné komentáře:

Okomentovat