Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pondělí 11. července 2016

Bývalý šéf Letiště Praha Dvořák se stal moravským zemědělcem

Přestože v době působení v Letišti Praha, strategickém státním podniku ČSA, a následně Českém Aeroholdingu se Miroslav Dvořák potýkal s jejich ztrátovostí, rozdělil si s managementem ze státní kasy odměnu 200 milionů. Teď se vrhl na zemědělství. I tam Miroslav Dvořák dokazuje, že umí neohroženě čerpat z veřejných peněz.

Do dnešního dne podle údajů Energetického regulačního úřadu zprovoznila Dvořákem ovládaná firma celkem 11 elektráren. Většinu tvoří vodní zdroje, dvě elektrárny jsou solární. Na výstavbu elektráren inkasovala RenoEnergie celkem přes 365 milionů korun z dotací a zařadila se tak podle týdeníku Dotyk na 15 místo nejúspěšnějších příjemců dotací v Česku. 

Firmu, ve které Dvořák drží většinový podíl, spoluvlastní s bývalým šéfem Český Aerolinií Philipem Moreelsem, část akcií vlastní ještě technický ředitel RenoEnergie Jakub Helus a Zdeněk Valeš.  Společnosti se základním kapitálem 64,3 milionů korun se daří rok od roku lépe. 

V roce 2014 už firma dosáhla zisku téměř 150 milionů korun. Dvořák na jaře letošního roku ještě rozšířil své podnikatelské portfolio, když prostřednictvím nově založené firmy enoDevelopment ovládl na 15 agrárních firem na Moravě.

Žádné komentáře:

Okomentovat