Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pátek 15. července 2016

Prodej ze dvora prostřednictvím pošty

Spousta lidí nerada nakupuje potraviny v supermarketech, protože má raději čerstvé produkty přímo od drobného výrobce. Cesty za nákupy se tak prodražují a jsou náročné na čas. 
S nápadem jak pomoci spotřebitelům i výrobcům přišla švýcarská pošta, která vedle poštovních zásilek začala v roce 2015 rozvážet i čerstvé potraviny, hlavně zeleninu. Poprvé tuto službu zavedla v městě Zieglerhof, a protože nápad se osvědčil, chce ho zavádět i na dalších poštovních úřadech.

Jak to funguje? Zákazníci si u pošty objednají na celý týden dopředu dovoz potravin od určitého sedláka. Jemu pošta předá objednávku. Sedlák večer připraví objednané zboží (brambory, zeleninu, ovoce, pečivo, vejce atd.) do speciálních tašek či vaků, jejichž váha je maximálně 10 kg, a do 6 hodin ráno je dopraví na poštovní úřad. Zeleninu pak s ostatními poštovními zásilkami rozváží doporučovatel elektromotocyklem s přívěsem. Prázdné obaly sedlákovi druhý den pošta vrátí.

Spokojenost je na všech stranách. Spotřebitelé mají každodenně čerstvé potraviny a přitom ušetří peníze i čas za cestu do dvora, sedlák může vše klidně připravit a pošta našla dobrou doplňkovou činnost. 

Služba je teprve v zárodku, očekává se, že se zemědělci spojí pod nějaký internetový obchod, který rozvoz s čerstvého zbožím ještě zlepší. Zdroj:schweizerbauer

Žádné komentáře:

Okomentovat