Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

sobota 2. července 2016

Tour de France 2016 - 1. etapa:

Britský spurtér Mark Cavendish ovládl úvodní etapu 103. ročníku Tour de France, získal na slavném závodu už 27. vavřín a poprvé v kariéře oblékl žlutý dres. Ve finiši u proslulé pláže Utah v Sainte-Marie-du-Mont v Normandii porazil německého cyklistu Marcela Kittela i úřadujícího mistra světa Slováka Petera Sagana.

Cavendish, jednatřicetiletý rodák z Ostrova Man, vybojoval historický triumf pro africkou stáj Dimension Data, do níž přestoupil před touto sezonou z týmu Etixx-Quick-Step. Na Tour poprvé vyhrál etapu už v roce 2008. Hromadný finiš rozdrobil pád v cílové rovince, který se ale udál až za všemi elitními spurtéry na špici. Se ztrátou 33 sekund protnul cílovou pásku na 24. místě Kreuziger.

Start Tour se vrátil na francouzské území po třech letech, legendární závod začal v ikonickém Mont-Saint-Michel. Rovinatá etapa vyvrcholila na pláži Utah v Normandii, dějišti jedné z klíčových bitev druhé světové války. Nedělní 2. etapa má kopcovitý profil, měří 182 km a vede ze Saint-Lo do Cherbourg-Octeville, kde cyklisty čeká v závěru dvoukilometrové stoupání.

Tour de France: 1. etapa: Mont-Saint-Michel - Utah Beach Sainte-Marie-du-Mont (188 km): 1. Cavendish (Brit./Dimension Data) 4:14:05 2. Kittel (Něm./Etixx-Quick-Step) 3. P. Sagan (SR/Tinkoff) 4. Greipel (Něm./Lotto Soudal) 5. Theuns (Belg./Trek-Segafredo) 6. Laporte (Fr./Cofidis) 7. Coquard (Fr./Direct Energie) 8. Kristoff (Nor./Kaťuša) 9. McLay (Brit./Fortuneo) všichni stejný čas, 10. Henderson (N. Zél./Lotto Soudal) -3 ...24. Kreuziger (ČR/Tinkoff) -23.

Žádné komentáře:

Okomentovat