Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pondělí 30. října 2017

Nové typy traktorů Zetor vyjedou v roce 2018

Brněnský Zetor chystá dvě nové modelové řady traktorů. Budou ve výkonové kategorii od 40 do 70 koní. Podle firmy najdou uplatnění v zahradnictví, při lehkých zemních pracích a v komunálních službách, hodí se také pro práce s nakladačem. Zetor traktory představí začátkem listopadu na veletrhu Agritechnica v Hannoveru. 
ZetorMajor 80

Řada Utilix a Hortus bude uvedena na trh v prvním kvartále roku 2018. "V posledních letech jsme svědky rozvoje traktorů s výkony pod 80 koní. Tržní podíl tohoto segmentu dosahuje úrovně 10-30 procent. Na tuto situaci reagujeme uvedením dvou nových modelů traktorů ve čtyřech specifikacích na trh," uvedl Robert Todt, ředitel úseku prodeje a marketingu Zetor Tractors a.s.

Nové traktory jsou podle něj malé a lehké, lze s nimi lépe a rychleji manipulovat než s většími stroji. Uplatnění najdou v pěstitelství, zahradnictví, ale také ve stájích a jiných omezených prostorech.

Brněnský Zetor Tractors loni vyrobil 3144 traktorů. Společnost uvedla, že přes kladný výsledek čelí odbytové krizi, která prostupuje již třetím rokem trhy západního světa a dotýká se všech výrobců a prodejců traktorů a zemědělských agregací.

Firma uzavírá kontrakty s distributory na nových trzích. Tento týden společnost oznámila, že Zetor India uzavřela spolupráci s filipínskou společností JVF Commercial na dodávku traktorů. Partnerství, jehož předmětem je dodávka traktorů o výkonech od 80 do 150 koní, bylo uzavřeno na čtyři roky. V současnosti jsou do oblasti expedovány první traktory. Filipíny jsou v pořadí již šestým státem, kam se značce Zetor podařilo vstoupit od ledna letošního roku, s dalšími státy firma jedná.

Žádné komentáře:

Okomentovat