Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

úterý 28. listopadu 2017

Babišovi stačí menšinová vláda a podpora extremistů

ČSSD i lidovci se před volbami několikrát zmínili, že by v koalici s ANO rádi pokračovali. Po volbách by měli s ANO dohromady 103 mandátů.

Jedinou překážkou pro takovou koalici je obvinění pana Babiše. Kdyby on netrval na tom, že musí být ve vládě, a kdyby neprosazoval osobní zájmy před stabilitou České republiky, mohla by stávající koalice pokračovat. Jemu je ale bližší opřít se o komunisty a okamurovce.

Andrej Babiš je momentálně tam, kde potřebuje být. Jedna z věcí, které jeho koalici s komunisty a SPD spojují, je nenávist k veřejnoprávním médiím, kterým nemohou diktovat. Chtějí zlikvidovat Českou televizi a Český rozhlas. Je to tak silný spojovací článek, že vklínit se do toho je mimořádně těžké. Andrej Babiš je podnikatel, který i v politice sleduje nejlevnější náklady podnikání. A úplně nejlevnější je pro něj menšinová vláda s podporou komunistů a okamurovců.

Babiš nemůže s rasisticky profláknutou SPD do otevřené koalice, protože by to uškodilo jeho podniku, především v zahraničí. Dokud koalice nebude, vyplatí se mu to. Ještě lepší by pro něho bylo, kdyby do toho vstoupila například ODS, oficiálně by sice ANO vládlo s ní, což by dobře ve světě působilo, ve skutečnosti by vládl za podpory komunistů a SPD. 

Žádné komentáře:

Okomentovat