Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

čtvrtek 30. listopadu 2017

Novým ministrem zemědělství bude Jiří Milek

Na ministra zemědělství je navržen do menšinové vlády ANO majitel zemědělského a potravinářského koncernu Úsovsko Jiří Milek, potvrdil  předseda ANO Andrej Babiš. Milek za ANO v roce 2013 neúspěšně kandidoval do Sněmovny. Podle Babiše Milka doporučila Agrární komora, své firmy se Milek kvůli funkci zbaví.

Milkův koncern, který sídlí v Kopině na Šumpersku, vyrábí převážně potravinové zboží, například müsli tyčinky Fit, či sušenky Bersi, ale dokonce i například čističky odpadních vod. Podle serveru Aktuálně byla jeho společnost v roce 2015 čtvrtým největším příjemcem evropských dotací pro zemědělce, měl dostat 194 milionů korun.

Ve středu Babiš rovněž potvrdil svého kandidáta na ministra vnitra Luboše Metnara, který na ministerstvu působil již jako náměstek za ministrů Martina Peciny a Milana Chovance. Do povědomí se dostal především jako policejní vyšetřovatel, který dostal žháře z Vítkova před soud. Problematické je však jeho dřívější působení v proruském hnutí BOS, které se silně vymezovalo vůči EU a NATO.

Premiérem hodlá prezident Miloš Zeman 6. prosince jmenovat předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, vládu má prezident jmenovat 13. prosince. Jména ministrů, které navrhuje, zatím Babiš na Zemanovo přání neřekl. Přesto se již část jmen na veřejnost dostala. Některá z nich přímo z úst Zemana.

Žádné komentáře:

Okomentovat