Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pondělí 13. listopadu 2017

OSN vyzývá ČR k dodržování lidských práv

OSN to neříká výslovně, ale de facto vyzvala ČR k boji s Milošem Zemanem. Zlepšit integraci Romů do společnosti, bojovat s rasismem, xenofobií a islamofobií doporučily členské země OSN České republice během přezkoumání stavu lidských práv v zemi. Řada zemí zároveň ocenila pokrok, kterého ČR dosáhla v integraci všech dětí do vzdělávacího systému.
OSN

Začíná to být vážné, když o něčem takovém uvažuje renomovaná mezinárodní organizace. Na pulty českých knihkupectví ale v rámci "předvolební nekampaně" přichází kniha Miloše Zemana "Dokážeme si vládnout sami". Rozhovory s prezidentem vedli bývalý redaktor Haló novin Jiří Ovčáček a exčlen extrémistické Národní strany Radim Panenka. Předmluvu napsala novodobá Kabrhelová, oddaná Babišova pomocnice Karla Šlechtová.

Politická rétorika prezidenta je postavena na komunistickém neustálém vyhledávání dalších a dalších údajných nepřátel, nepřátel té hodné, "utlačované a ukřivděné většiny", kterou shání do houfu tím, že ukazuje na jinou barvu pleti, které se tak moc bojí ten pouliční sobecký houf.

Systematicky Zeman odvádí pozornost veřejnosti od faktu, že na vlnu směřující ke koloniálnímu postavení Českou republiku navedli Klaus se Zemanem, že vlna přibližuje k pobřeží, a ČR uvízne na mělčině. Článek o srbských textilkách zachycuje dynamiku, které dříve nebo později podlehne česká subdodavatelská ekonomika, pokud dojdou sluchu názory systematicky opakované Zemanem.

Lidé by se měli bát propadu České republiky mezi rozvojové země, kterému Zeman ze všech notně chabých sil stále napomáhá, nebo jeho ruských přátel, kteří na důležitá místa v ČR dosazují své české obdivovatele. Místo obav ze sestupu země na nejnižší příčky evropských hospodářských a kulturních žebříčků se Češi děsí imaginární invaze muslimů a z vlastní bídy viní Romy. Nejvyšší ústavní činitel  používá hlas novodobého proletariátu tak, že i Marx se asi obrací v hrobě.  Zatímco prezident šíří rasistickou demagogii, miliardářské Lukoily, Kellnerové a Agroferty táhnou Českou republiku do rozvojového světa - a ohromně na tom vydělávají.


Žádné komentáře:

Okomentovat