Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pátek 10. listopadu 2017

Vláda lidu není možná

Komunistický režim  neustále lidem vtloukal do hlavy, že nikdy nelze jít proti vůli "lidu" - ačkoliv sám to v praxi dělal vlastně pořád. Lid dostal  jako nepřátele západní imperialisty a revanšisty a jejich domácí pomahače.

Přímá demokracie dneška by však měla vyrůstat zdola, z reálného vlivu lidí na jejich každodenní život. Včetně toho, že na vlastní kůži nesou důsledky svých rozhodnutí - dobrých nebo špatných.

Současný model vůle lidu se od toho komunistického vlastně neliší, ten stále stejně nemyslící lid, má nadále jako nepřátele západní imperialisty v EU a NATO a jejich domácí pomáhače.

 Český lid okouzlen stepní kulturou osvoboditelů v roce 1946 dobrovolně instaloval komunistický režim a vnutil ho i Slovákům. Lidově demokratické státy se staly příkladnou ukázkou komunistické fantasmagorie, že v sovětském bloku vládne lid. 

 Lid nemyslící a neuvažující dodnes neví, co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane. Lid nemyslící stále, tak jako za komunistů, má pocit, že je rozhodující silou v zemi. Ve skutečnosti jen ve volbách hlasuje tak, jak si přejí ti, kteří jím dovedou manipulovat.

28 let po listopadových událostech z roku 1989 potřebuje česká společnost ještě pořádně "odkomunizovat". Nikoliv hledáním agentů StB, ale odmítnutím nesmyslné komunistické ideologie o vládě lidu.

Žádné komentáře:

Okomentovat