Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

neděle 24. prosince 2017

Češka v Rakousku organizuje humanitární pomoc uprchlíkům

Těžký život lidí v uprchlickém táboře na řeckém ostrově Lesbos osvěží zboží přicházející z rakouského Gmündu. Dvě Češky (jedna v Rakousku a jedna v Anglii), Rakušanka, Řekyně, Němec, Francouzska, šest lidí, kteří nejen nepodlehli nenávisti vůči migrantům, ale rozhodli se společně jim pomáhat. 

Lenka Seyrová žije v rakouském Gmündu, kde úspěšně organizuje sbírku na pomoc uprchlíkům. K rozhodnutí pomáhat úprchlíkům ji inspiroval dokumen o hrozné situaci auprchlíků na řesko makedonské hranici, který v roce 2015 viděla za svého tehdejšího pobytu v Anglii. Rozplakala se tehdy, když viděla jak 15000 lidí trpí. "Hanba ti Evropo!" končil komentář autora pořadu.

"Představa, že lidé v uprchlických táborech jsou nuceni žít namačkáni, bez peněz a stravy, mi lámala srdce," říká Češka. Rozhodla se zapojit do skupiny lidí, jež pomáhá uprchlíkům na řeckém ostrově Lesbos.

V příhraničním rakouském městě Gmünd se Lence Seyrové podařilo získat halu jedné opuštěné továrny, kam lidé své dary pro uprchlíky přivážejí. Dopravní firma Schnabl poskytla zdarma vysokozdvižný vozík s řidičem. "Uprchlíkům pomůžeme rádi," řekl prokurista firmy. Takže  15. prosince  2017 ráno se mohl kamion naložený dary od Rakušanů vydat do Řecka.

Žádné komentáře:

Okomentovat