Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pátek 15. prosince 2017

V Praze se od zítřka koná mezinárodní sjezd fašistů

Lídři evropských nacionálně populistických stran se od pátku scházejí v Praze. Mezi účastníky konference stran sdružených v europarlamentu je šéf SPD Tomio Okamura, předseda nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders či předsedkyně Národní fronty Francouzka Marine Le Penová. Na protest proti setkání politiků se chystají protesty a demonstrace.

Protiimigrační strany budou jednat o novém modelu spolupráce a o budoucnosti Evropy v chodovském Top Hotelu Praha, na setkání budou dohlížet policisté. Už nyní tvoří strany frakci v Evropském parlamentu s názvem Evropa národů a svobody (ENF), společnou mají skepsi vůči evropské integraci či odmítání migrace.

Do Prahy dále zavítají politici Svobodné strany Rakouska a předseda italské Ligy Severu Matteo Salvini, přijíždí i zástupci frakce ENF z Rumunska, Polska, Belgie a Británie. „Bude se mluvit o novém modelu evropské spolupráce – co nejužší spolupráce suverénních zemí bez diktátu Bruselu na základě vzájemné výhodnosti,“ uvedl v listopadu Okamura.

Žádné komentáře:

Okomentovat