Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

středa 27. prosince 2017

Zemanův projev infikován Klausem

Vánoční datum si prezident Zeman zvolil podle Masaryka. Ten nabádal: "Nerozčilujme se otázkami hospodářskými a politickými. Problém dneška je především mravní." Den si Zeman vybral na svátek svatého Štěpána, který se hlásil k Ježíšovi (Masaryk také) a který, než zemřel, zvolal: "Pane, nepočítej jim tento hřích!" Prosil za své nepřátele, kteří ho kamenovali.

Zemana "problém mravní" nezajímá. Proto ani slovo o rostoucím českém extremismu, o nové podobě sněmovny, kde uspěl stalinista Grospič, extremista Koten a exmlátička z Palachova týdne Ondráček, ani slovo o napětí ve společnosti, o tom, jak nás vnímají v západní Evropě, ani ň o problému, který přináší obvinění premiéra Babiše. Mravní problémy podle Zemana neexistují. Tak jako neexistovaly pro Klause.


Tedy byl na Štěpána projev Zemanův jako by ho napsal Klaus: "Pryč s morálkou, ekonomika je na prvním místě."Jednak nic jiného Zeman vymyslet nesvede, jednak mu primitivní populizmus z Klausových stop vyhovuje. A není to poprvé. Klaus navedl Zemana do cestu opoziční smlouvy a od té doby Zeman nedokáže z Klausovy cesty sejít. 

Žádné komentáře:

Okomentovat