Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

neděle 6. května 2018

Karlovy Vary slavnostně zahájily lázeňskou sezónu


V Karlových Varech tradičně byla v sobotu 5. května zahájena letošní lázeňská sezona. Hlavním prvního dne oslav bylo slavnostní žehnání léčebným pramenům.

Karlovy Vary očekávají, že stoupající počet hostů, který začal v posledních dvou letech, bude pokračovat. Nejvíc lázeňských hostů přijíždělo z České republiky, Německa a Ruska. Zajímavý je vzrůstající zájem hostů z Ukrajiny. Do největšího lázeňského města v Česku letos určitě zavítají na jedno- až dvoudenní pobyty i hosté z asijských zemí.

Zahájení sezony, jíž je letní období, je pro město také jedním ze zásadních akcí pro život v lázeňském centru. Opravy silnic nebo instalace květin a zeleně musí být vždy dokončena do zahájení sezony.

Do hotelů a lázeňských domů v Karlových Varech přijelo loni 370 438 hostů, o 13 procent víc než v roce 2016. Ve městě strávili 1,8 milionu nocí. I to je nárůst, a to o 12 procent. Nejpočetnější skupinou jsou Němci, ale vracejí se i Rusové, kteří byli dříve dominantní skupinou hostů a také klientelou s dlouhými pobyty.Žádné komentáře:

Okomentovat