Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

sobota 7. července 2018

70. ročník zemědělského veletrhu v Tarmstedtu

V pátek v Tarmstedtu zahájila dolnosaská ministryně zemědělství Barbara Otte-Kinast (CDU) 70. ročník zemědělského veletrhu. Zmínila se návrhu na jednotné označování potravin. Řekla, že spotřebitel potřebuje vědět kde a za jakých podmínek byl řízek nebo salám vyroben. Návr je projednáván i v jiných zemích a brzy by toto značení mělo být rozšířeno po celé Evropě.

Na výstavě je možné vidět agrotechniku, hospodářská zvířata, zajímavosti ze zahrad, cestovního ruchu abydlení. Vystavené traktory, kombajny, řezačky, rozmetadla, postřikovače a stájovou techniku si lze prohlédnou, ohmatat i vyzkoušet.  

Výstava v Tarmstedtu, i když se jedná jen výstavu kraje Rotenburg, patří k nejdůležitějším výstavám v Německu. Letos bude na ploše 18 ha vystavovat přibližně 750 vystavovatelů. Na volné ploše, mimo výstaviště jsou stany. Očekává se, že nejméně polovina návštěvníků budou zemědělci a zemědělští odborníci. Mimo strojů a zvířat budou zde předváděny westernové jízdy. Očekává se stejná návštěva jako v pěti předchozích létech, kdy výstavu navštívilo přes 100.000 hostů. To je stejné množství návštěvníků, které přichází na největší českou zemědělskou výstavu Země živitelka v Českých Budějovicích. Při prvním ročníku  výstavy v Tarmstedtu v roce 1949 přišlo 14.000 návštěvníků.

Žádné komentáře:

Okomentovat