Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

Beno Berghammer (Big Ben): Sedlák nevyhodí nic, co by se mu mohlo hodit.

čtvrtek 27. října 2022

Inter Milán-Viktorie Plzeň 4:0

Viktorie nestačila na Inter

Ani na pátý pokus se Viktorii Plzeň nepodařilo v základní skupině Ligy mistrů získat nějaké body. V Miláně proti Interu tahala za kratší část provazu a i přes dobrou práci brankáře Staňka prohrála 0:4. Tento výsledek zaručil, že si Barcelona i v letošním ročníku zahraje Evropskou ligu. Sem možná trochu překvapivě zamíří také Ajax nebo Atlético Madrid.

Plzeň se opět představila v systému na tři obránce, který jí úvodních pár minut zápasu trochu fungoval. S Interem hrála poměrně vyrovnanou partii, ve které sázela na proaktivní fotbal.

Postupem času se však ledy začaly lámat a italský celek ukazoval, že je kvalitou někde jinde. Nebylo příjemné se dívat na průchoďák, kterým po křídle před plzeňskou bránu opakovaně pronikal Dimarco. Havel ani Jirka daleko široko nebyli k vidění. Do práce se tak dostával brankář Staněk, jenž držel naděje svého celku "až" do 35. minuty, kdy náhle ztuhl při hlavičce Henrika Mkhitaryana. Tato změna skóre Viktorii nalomila a o pár chvil později inkasovali ještě druhý gól, tentokrát z kopaček Edina Džeka, jenž se přes nečinně stojícího Staňka prosadil z bezprostřední blízkosti.

O poločase trenér Bílek stáhl Jirku a Basseye, dva z mála hráčů Viktorie stačící Interu rychlostí, místi nich přišel neslaný nemastný Holík a nemotorný Chorý. Trenérovi oblíbenci Bucha a Vlkanova pokračovali, přestože oporou plzeňské zálohy zdaleka nebyli. Bucha s novým účesem na hřišti skoro vidět nebyl, Vlkanova několikrát předvedl své už hodně okoukané číslo prodriblovat z levé strany útoku do středu a vystřelit vysoko nad bránu nebo do soupeře.

Začátek druhé půle se dost podobal začátku té první. Viktoria se opět snažila vyvíjet nějaký tlak, který se však postupně vytrácel. K třetímu prolomení sil Viktorie došlo v 66. minutě, kdy opět skvěle umístil svou střelu kanonýr Džeko. Na jeho trefu chvíli před koncem navázal ještě Lukaku.

Plzeň se během zápasu do střeleckých příležitostí příliš nedostávala. I přes občasnou aktivitu její akce končily na pozorné obraně soupeře. V celkovém součtu se tedy prohře 0:4 nemůžeme divit.

Inter Milán - FC Viktoria Plzeň 4:0 (2:0)

Branky: 35. Mchitarjan (Bastoni), 42. Džeko (Dimarco), 66. Džeko (L. Martínez), 87. Lukaku (J. Correa)

Inter Milán: Onana - Škriniar (C), Acerbi, Bastoni - Dumfries, Barella, Çalhanoğlu (71. Asllani), Mchitarjan (83. Gagliardini), Dimarco (77. Gosens) - Džeko (71. J. Correa), L. Martínez (83. Lukaku)

FC Viktoria Plzeň: Staněk - Hejda, Pernica, M. Tijani (52. Jemelka) - Havel, Bucha, Kalvach (70. Ndiaye), Mosquera - Jirka (46. Holík), Vlkanova (84. Pilař) - F. Bassey (46. Chorý)

Rozhodčí: Ekberg - Culum, Nyberg (všichni SWE)