Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

Beno Berghammer (Big Ben): Sedlák nevyhodí nic, co by se mu mohlo hodit.

neděle 25. ledna 2015

Limberský si mimo Sparty znepřátelil i Legii Varšava a Slováky

V přátelském fotbalovém utkání mezi Viktorií Plzeň a Legií Varšava, hraném v tureckém Beleku, došlo v 15. minutě k srážce plzeňského Davida Limberského s Ondrejem Dudou, slovenským fotbalistou ve službách Legie. Limberského pověstná šajtle vzala s míčem i dvaadvacetiletého Slováka.
Utkání Viktorie Plzeň - Sparta Praha. Limberský zcela vpravo.
Zranění vyžádalo vystřídání a pochopitelně vyvolalo nespokojené reakce v táboře Legie. Podle norského trenéra Legie Heninga Borga a prezidenta Boguslawa Lesnodorskeho měl Limberský dostat červenou kartu, měl být odveden policií a postaven před turecký soud. Nic takového se nestalo, nebyl dokonce ani napomínán žlutou kartou. Navíc trenér Viktorie Miroslav Koubek prý za tvrdé zákroky svým hráčům tleskal.

Informaci zachytila i slovenská media, která se o ní musela podělit se čtenáři a posluchači, kteří nemůžou reagovat jinak než hájit slovenského hráče. Bude to zřejmě námět i pro pražské novináře, kterým Plzeň pije krev už několik let. Limberskému se utkání nepovedlo, dalším faulem v 40. minutě zavinil penaltu, která znamenala těsnou porážku Viktorie 1:2.

Jedinou branku Viktorie dal Mahmutovič. Mimo něho se v českém týmu objevil jako posila stoper Baránek. V 75. minutě přišel na hřiště Pavel Horvát, ale ani jemu se nepodařilo porážku odvrátit.