Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

neděle 17. dubna 2016

Většina televizorů na trhu má budoucnost 1 rok a 8 měsíců

V roce 2018 začne v Česku přechod na novou generaci televizního vysílání DVB-T2.
Přibližně 2,5 milionu domácností bude muset koupit nové televizory nebo set-top boxy. Nebo prostě pozemní vysílání oželet.
Ani prodejci elektroniky ale v současnosti nedokážou říci, které modely současných přijímačů budou v budoucnosti fungovat.

Pouhých pět let poté, co Češi museli vyměnit televize nebo si koupit set-top box pro příjem digitálního signálu, se pro 2,5 milionu domácností chystá další změna: nový televizní standard, který nahradí ten stávající někdy v roce 2020 nebo 2021. Nejsou na něj ale připraveni ani zákazníci, ani prodejci přijímačů. Nikdo s jistotou nedokáže říci, které modely nyní prodávaných televizorů budou v budoucnosti funkční.

Neplacený digitální signál pro příjem televize, s klasickou anténou na střeše domu, využívá asi 60 procent domácností. (Ostatní mají placený kabelový, satelitní nebo internetový příjem a těch se změna nedotkne.) Česko ale už v roce 2018 začne přecházet na systém druhé generace, označovaný jako DVB-T2. Nejméně dva roky potrvá souběh obou systémů, aby se zákazníci mohli na změnu připravit.

Žádné komentáře:

Okomentovat