Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

Beno Berghammer (Big Ben): Sedlák nevyhodí nic, co by se mu mohlo hodit.

pátek 12. července 2013

Nečekaný útok Saxo-Tinkoff : 13. etapa Tour de France.

Rovinatý úsek v centrální Francii z Tours do Saint-Amand-Montrond nabídl na 173 kilometrech řadu událostí a nedošlo na očekávaný hromadný finiš celého pelotonu.

Zhruba 31 kilometrů před cílem nastoupila čtrnáctka jezdců včetně šestice ze Saxa zbytku pelotonu, ve kterém zůstal i lídr závodu Froome. Byl to vynikající manévr, skupina získala více než minutový náskok, který si ve větrném počasí udržela až do cíle. Ve finiši vyhrál Brit Cavendish, jehož to bylo už 25. vítězství v tomto závodě, před Slovákem Peterem Saganem. Český jezdec Roman Kreuziger obsadil 6. místo a v celkovém pořadí se posunu na 4. místo.

Výsledky 13. etapy Tour de France
1. Cavendish (Brit./Omega Pharma-Quick-Step) 3:40:08, 2. Sagan (SR/Cannondale), 3. Mollema (Niz./Belkin), 4. Fuglsang (Dán./Astana), 5. Terpstra (Niz./Omega Pharma-Quick-Step), 6. Kreuziger (ČR/Saxo-Tinkoff), 7. Contador (Šp./Saxo-Tinkoff), 8. Ten Dam (Niz./Belkin) všichni stejný čas, 9. S. Chavanel (Fr./Omega Pharma-Quick-Step) -6, 10. Rogers (Austr./Saxo-Tinkoff) -9.

Průběžné pořadí: 1. Froome (Brit./Sky) 51:00:30, 2. Mollema -2:28, 3. Contador -2:45, 4. Kreuziger -2:48, 5. Ten Dam -3:01, 6. Fuglsang -4:39, 7. Kwiatkowski (Pol./Omega Pharma-Quick-Step) -4:44, 8. Quintana (Kol./Movistar) -5:18, 9. Péraud (Fr./AG2R) -5:39, 10. Rodríguez (Šp./Kaťuša) -5:48.