Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

sobota 14. dubna 2018

Zavírání katolických škol vyvolalo demonstrace

Arcibiskupství katolické církve v Hamburku se dostalo do nepříjemné situace, když oznámilo, že kvůli finančním problémům ukončí provoz v osmi církevních školách. Několik set Hamburčanů nesouhlasících se záměrem arcibiskupství vyšlo demonstrovat do ulic. Protestanti žádají zemské úřady o taková opatření, aby katolické školy nebylo nutné uzavírat.

Účastníci demonstrace se přesunuli z Hansplatzu ve svatém Jiří do katedrály Panny Marie, kde odpoledne pokračovalo jednání. Zástupce rodičů Henrik Lesaar vyzval k rychlému řešení problému. Bývalý hamburský ministr Nikolas Hill prohlásil, že je snaha mnoha významných lidí převzít odpovědnost za provoz katolických škol v Hamburku. Navrhl ercibiskupovi Heßemu vytvoření Hamburského školního družstva, které by zajistilo chod  katolických škol. Arcibiskupství slíbilo, že rozhodnutí učiní v pondělí.

Katolická církev je největším provozovatelem soukromých škol v Hamburku. Má jich celkem 21 a je v nich více než 9.000 žáků. Záměr ukončit provoz v některých školách oznámilo hamburské arcibiskupství na konci ledna. Od té doby obdržela hamburská radnice 3.500 stížností na uzavření škol. Arcibiskupství už delší dobu se snaží jednat o nových modelech vzdělávacího systému v Hamburku.

Žádné komentáře:

Okomentovat