Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

sobota 2. června 2018

Pochod rasistů ulicemi Goslaru

Přes 3.000 lidí dnes v dolnosaském Goslaru protestovalo proti pochodu pravicových extrémistů, kteří do města přijeli na sjezd. 170 pravicových extrémistů prošlo s heslem "Den německé budoucnosti" městskou čtvrtí Georgberg, přičemž je před protestanty chránilo 2.000 policistů.

Před příjezdem pravičáků někdo na železniční trati mezi Halbrstadtem a Goslarem zapálil pneumatiku, přičemž oheň poškodil kabely pod kolejemi. Na jedné koleji byl položen kus betonu. Provoz na trati byl zastaven.


Protestu proti sjezdu rasistů se zúčastnili zástupci odborů, cirkví a politických stran. Promluvil k nim bývalý spolkový ministr zahraničí Sigmar Gabriel(SPD), který řekl: "Ti, co sem dnes přijeli nejsou Německo, naopak my, kteří nechceme rasizmus, jsme Německo." Účastníci protestů byli požádáni o zapojení do mírové akce "Rodiny s dětmi by měly uspořádat festival tolerance a rozmanitosti." 

Policie musela zasahovat jen v jednom případě, když protestanti se chtěli dostat do blízkosti pochodujících rasistů. Media kritizují radnici i policii, že umožnily rasistům pochod čtvrtí Georgenberg. Měly jim povolit jen prostor před nádražím. "pro nás představují protestující větší hrozbu než pochodující extrémisté," řekl zástupce policie. 


Pravicoví extrémisté pořádají podobné akce v různých městech, akce byla naplánována do Goslaru kvůli výročí, kdy nacisté město přejmenovali na "Reichsbauernstadt". 

Žádné komentáře:

Okomentovat