Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

úterý 19. prosince 2017

Vrátí Babiš chlapy do hospod?

Babišova vláda má v programu zlevnění piva. Co to má znamenat? Národní protidrogový koordinátor před něčím takovým opakovaně varoval a zlevnění piva je v přímém protikladu proti proklamované protidrogové politice vlády. Tak proč?

Andrej Babiš je v situaci, kdy se rozhodně nemůže spolehnout na to, že jím sestavená vláda dostane důvěru. Je menšinová a podpora SPD a komunistů není vzhledem k povaze těchto subjektů ničím moc spolehlivým. Proto se Babiš potřebuje zaměřit na lid, na národ, a vysvětlit mu, jak je skvělej. Má to hned dva cíle. První cíl je ukázat, že on, Andrej Veliký, je tím skutečně pravým premiérem a jen jeho vláda dokáže národu přinést tak zásadní změny, jako je zlevnění pivního moku. Chleba českého národa...

Takže když jeho vládu, co chce zlevnit pivo, Poslanecká sněmovna nepodpoří a nedá jí důvěru, strašně to poškodí pověst ostatních politických stran, stran, které házejí Babišovi klacky pod nohy, a venkoncem jsou tak zodpovědné za to, že je pivo drahé. Nejde o kosmetiku bez hlubšího účelu, toho nemá pan premiér Babiš zapotřebí.

Jeho návrh zlevnit pivo je především obratnou volební agitkou pro předčasné volby, pokud nastanou. Když Babiš pro svou vládu nezíská důvěru na první, druhý i třetí pokus, přijdou na řadu předčasné volby. A je málo lepších deviz do voleb než nálepka strany, jež chtěla zlevnit pivo, a zlí političtí konkurenti jí to nedovolili. 

Žádné komentáře:

Okomentovat