Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pondělí 11. prosince 2017

Země, kde pes začíná mít větší cenu než člověk.

Svět oblétly fotografie umírajícího lednho medvěda. Svět je dojat. Sedm dní v západočeských skalách osvobozovalo 7 hasičských jednotek a spolky myslivců psa Mildu. Vše úspěšně dopadlo v neděli odpoledne, kdy byl pes vytažen.

V sobotu, kdy byl pes Milda ještě beznadějně uvězněn, zavítal prezident Miloš Zeman v sobotu zavítal na konferenci hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Žádný jiný špičkový politik nepřijel. Jen Zeman, ale o to bylo to setkání přátelštější, kolegiálnější. Prezident ve své řeči kladl důraz na oslovení "kolegové" a pravil, že strany nelze rozlišovat podle toho, jestli jsou první, nebo druhé třídy. Zacitoval českou klasiku, Branibory v Čechách, "My nejsme lůza, my jsme lid".

To byl hlavní smysl Zemanovy návštěvy u Okamury, který chce vyhánět a likvidovat lidi jiné pleti a jiné řeči. To tradiční české národovecké a komunistické "My a oni" tentokrát bylo zpečetěno svazkem SPD plus Zeman. Svazek nyní tvoří jedno my, "oni jsou" ti ostatní, především  kavárna, socialisté a Demokratický blok. Prezident splynul se stranou extremistickou a oznámil to světu.

Nelze Babišovi závidět, že musí na tomhle zlém člověku být tak strašně závislý. Ještě horší je to pro stát, návštěva Zemana u Okamury nám krutě uškodila. Zemanova mentalita připomíná silně Stalina, který demokratickému i nedemokratickému světu soustavně dokazoval, že je na něj krátký. Rovněž Zeman se vysmívá lidem, kteří ctí zákony.

Žádné komentáře:

Okomentovat