Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

sobota 13. ledna 2018

Německo chce snížit rychlost na silnicích na 80 km/hod.

Po Francii, kde od 1. července 2018 je snížena maximální rychlost na silnicích na 80 km/hod. oznámili podobný záměr i dopravní experti v Německu. Snížení rychlosti by se mělo týkat silnic s jízdní dráhou užší než 6 m. Na těchto silnicích by měl platit absolutní zákaz pro předjíždění kamionů delších než 25 m.

Ve Francii v roce 2016 přišlo na silnicích o život 3.500 lidí, podle expertů by snížení rychlosti na úzkých silnicích zachránilo nejméně 400 životů. Francouzský předseda vlády Edouard Philippe řekl, že dalším opatřením proti dopravním nehodám budou tvrdé postihy za užívání mobilních telefonů za jízdy a nedávání přednosti chodcům na přechodech. Návrhy na zvýšení rychlosti na dálnicích na 140 km/h byly rezolutně zamítnuty s odůvodněním, že by se zvýšil počet dopravních nehod o 20 procent.

Německo hodlá přistoupit k omezení rychlosti na 80 km/hod a zákazu předjíždění kamionů po zhodnocení statistiky dopravních nehod v roce 2016, kdy nadpoloviční počet mrtvých (58%) bylo při dopravních nehodách na venkovských silnicích mimo obce a dálnice.


Žádné komentáře:

Okomentovat