Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

úterý 9. ledna 2018

Prezidenti Klaus a Zeman podpořili neonacisty

Bývalý president Václav Klaus pravidelně objížděl, s energií virulentního střečka, východoněmecké neonacistoidní strany AfD. Přitom mu dokonce muselo poskytovat stafáž české velvyslanectví. Tomuto dobrákovi velebícímu AfD jako stranu bojující proti demokratickým vymoženostem, vůbec nevadí, že činitelé AFD obdivují "správnou" politiku Reinharda Heydricha v Čechách a na Moravě.

Vzhledem k nadcházející presidentské volbě v ČR je třeba dodat, že podobné věci se dějí v Rakousku. Tam např. dnešní ministr a bývalý kandidát na prezidenta za extrémně pravicovou FPO Norbert Hofer proslul tím, že ostentativně nosil modrou chrpu, symbol to podporovatelů Anschlussu (připojení Rakouska k nacistickému Německu).  Jiný člen FPO byl přistižen při hajlování. V celku není divu, že Hofera jako údajného profesora ústavního práva pozval týden před rakouskou prezidentskou volbou na hrad český president Zeman, a tím v roli prognostika naznačil koho si přeje za rakouského prezidenta. Zeman  se opět mýlil.  Tak jako se mýlil tvrzením, že nás zavalí tsunami uprchlíků (jak se svěřil jihomoravským zastupitelům a starostům). Zeman se mýlí často a zřejmě se mýlí rád, když mu to vynáší popularitu.


Proč jsou neonacistoidní a extrémně pravicové strany tak "populární" u bývalého i u současného českého prezidenta tak,  že je musí dokonce aktivně podporovat. Odpovědět by měli čeští vlastenci, kteří tak rádi se chlubí hrdinným bojem českého národa proti německým nacistům.

Žádné komentáře:

Okomentovat