Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pátek 9. března 2018

Demokracie se musí bránit i nedemokratickými metodami


Přestože lze mít k T. G. Masarykovi jako politikovi spoustu výhrad, dnešek ukazuje jeho moudrost, když bránil demokracii i tím, že dovolil střílet do těch kteří ohrožovali fungování demokratického státu. Bohužel  polistopadoví zastánci demokracie se nepoučili v minulosti a představitelům totality a zvrhlých ideologií a násilí nejen dovolili užívat svobody, ale umožnili jim zmocňovat se státního majetku. Taková příležitost ke skutečné demokratické revoluci se už brzy nenaskytne. Snad zase za 40 let. Tím, že po roce 1989 nebyli vysocí komunističtí funkcionáři včetně hospodářských přisluhovačů potrestáni, dostali jsme se do současného stavu, kdy  komunisté mají k moci už jen kousek. 

 Navzdory demonstracím v Praze i v dalších městech volební podpora pro Babišovo ANO stoupá. Babišova podpora od voličů je bezpochyby důsledkem vážné frustrace české společnosti, jejíž velkou část irituje pražský politický a kulturní establishment, který tam vládl skoro po celých posledních třicet let. Lid z ulice nikdy nepodporoval a nebude podporovat Miloslava Kalouska, Karla Schwarzenberg.  Lid z ulice ve své frustraci rozumí populistickým manipulátorům a la Miloš Zeman, Tomio Okamura či KSČM.

 Zemanovy útoky na Českou televizi jsou také výsledkem toho,  co si televize sama nadrobila. Česká televize se v minulosti až příliš zapojila politických šarvátek, přitom nebyla nestranná a naopak ignorovala problémy, které trápí obyčejné lidi na venkově.

Tím bohužel vytvořila populistické a nenávistné servery a televize, jako jsou Parlamentní listy či televize Barrandov. Zemanova kritika  Česká televize je v každém případě naprosto přehnaná a hloupá.  Česká televize je určitě o mnoho řádů lepší než populistická média šířící lživé informace a vyvolávající nenávist, jejichž hlavním záměrem je vyprovokovat nenávist vůči EU, a demokratickému Západu vůbec. 

V ČR se stále zatím rozhoduje o budoucnosti a o stavu země ve volbách. Pokud ČT rozhovory  a informacemi nebude působit na občany, ovlivněné populismem, o skutečném fungování EU a proč je rozumné přestat podporovat Babiše, dostane se země do temných dob možná větších než za vlády komunistů.

Žádné komentáře:

Okomentovat