Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

Beno Berghammer (Big Ben): Sedlák nevyhodí nic, co by se mu mohlo hodit.

středa 4. listopadu 2015

Stane se Miloš Zeman velkým mužem nového 17. listopadu?

Specifická podoba současné české politiky, jak upozornil Petr Honzejk, je závislá na nevysloveném kontraktu: "My vládneme a děláme si, co se nám zlíbí - vám garantujeme právo na veřejně projevovanou nenávist". Nepřítel tu není od toho, aby byly zajištěny zájmy společenství. Nepřítel tu je proto, aby si hlava státu i občanstvo mohli bez omezení vylévat svou nenávist.

ČR se systematickou mobilizací soukromých nenávistí a jejich vtažením do trosek politického procesu stává fašistickým státem, třebaže to někteří vehementně popírají. Instituce zatím formálně fungují podle starého uspořádání, ale jejich obsah je již jiný, všímá si Honzejk.

Miloš Zeman se rád mstí. Lidi, které často z velmi malicherných důvodů považuje za osobní nepřátele, napadá coby údajné nepřátele společnosti. A nenávist je pro něj denním chlebem. Každé jeho veřejné vyjádření obsahuje nějaký osobní útok, sice prezentovaný v nějakém politickém kontextu, jde však o to probudit v lidech nejhorší pudy. Zeman zastřešuje úsilí aliance násilníků napříč českou společností, spojuje neostalinisty v KSČM s neonacisty.

Tuto operaci bylo mnohem jednodušší provést z "levé" strany politického spektra. Důvodem je fakt, že na "levici" existovalo dlouhodobé, masivní a systematické snažení zlikvidovat jakékoliv rozlišování mezi demokratickou politikou a extrémismem. Blíží se 17. listopad, jsou očekávány  provokace extrémistů. V závětří čekají staří komunisté, kteří věří tomu, že oni jsou tou jedinou silou v zemi, která za pomoci Zemana, krvelačných medií a fašistické ulice nasměruje zemi k boji proti Západu.   (Jiří Krž, 4.11.2015)

Žádné komentáře:

Okomentovat