Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

středa 2. září 2020

Venkovský realitní boom zachvátil Ameriku

 Začalo to nenápadně, lidé v obavách z pandemie Covid-19 vyjížděli z přelidněných měst do přírody a byli překvapeni tím, že se na osamocených farmách dá žít. Protože spousta obyvatelných farem je opuštěných, rozhodli se je lidé z měst koupit a ubytovat se v nich. A nemohou si vynachválit zdravé prostředí, čistý vzduch, venkovskou přírodu.

Realitní kanceláře v USA jsou zavaleny poptávkami po vesnických domech. Poptávky jsou pětkrát vyšší než byly ve stejném ročním období v minulých letech. Tržby realitek se mnohonásobně zvýšily. Lidé chtějí přesídlit do volné přírody, mít vlastní dům, zahradu, mnozí chtějí zřídit zemědělskou farmu.

Například Realitní společnost United Country Real Estate sídlící v Kansas City (stát Missouri) a jejích 500 kanceláří se 4000 zaměstnanci jen velmi těžko zvládá nápor zákazníků. "Je těžké vyhovět všem," říká šéf společnosti Mike Duffy a dodává, že poptávka po venkovských domech je skoro stejná, jako byla po teroristických útocích 11. září 2001.

Spousta městského obyvatelstva hledá izolaci, bezpečí před nemocemi a nepokoji ve městech. Je mnoho takových, kteří jsou ochotni na venkově koupit jakoukoli nemovitost, přičemž si ji ani osobně neprohlédnou. Makléři realitních společností tvrdí, že lidé i nadále budou prchat z měst na americký venkov. Pro americký venkov a zemědělství to může být jen přínosem, protože se objeví nové generace farmářů, zahradníků, chovatelů i ochránců přírody. 

Žádné komentáře:

Okomentovat