V Německu, kde media téměř nedávají prostor osamělých vědátorům a jejich zvláštním názorům, je na sociálních sítích rozšiřována spousta konspiračních mýtů o koronaviru. Spousta lidí jim uvěří. Proč tomu tak je, snaží se zjistit profesorka Julia Beckerová z Univerzity Osnabrück.
Lidé, které zachvátil strach ze světového spiknutí proti tradičním lidským hodnotám, se dostávají do spárů šiřitelů poplašných mýtů. V Hannoveru se konala první konference nové protestní strany Basis, která už ohlásila účast v podzimních volbách do Spolkového sněmu. Profesorka Beckerová zjistila, že protestující lidé patří do skupiny, která je náchylná mít strach z čehokoli. Reakcí na strach jsou silácké protestní akce.
10 procent lidí věří mýtům o koronaviru jen kvůli tomu, že oficiálně se o nich nemluví ani nepíše. Tito lidé se domnívají, že právě proto jsou pokoutní informace pravdivé, věří tomu, že mocní lidé tohoto světa chtějí lidstvo zničit. Těmto bázlivým lidem je naprosto lhostejné politické dění, prostě mají strach. Mají strach z nemoci, smrti, z pravice i levice, z novinářů, z vědců, podnikatelů, různých ras, různých náboženství, národů a zemí. Chtějí především sami sebe přesvědčit, že to tak není, chtějí agresivitou sami sebe násilně donutit ke zbavení strachu.
Žádné komentáře:
Okomentovat